Izobraževalni seminar Izola 2011

Od 29.9. do 2.10.2011 je v Domu oddiha ZDSSS v Izoli potekal jesenski izobraževalni seminar za slepe, slabovidne in njihove družinske člane.

Seminarja se je udeležilo 23 udeležencev.

Sicer je seminar namenjen pridobivanju znanj in izkušenj, katere pomagajo slepim in slabovidnim osebam pri premagovanju vsakodnevnih tegob, ki so povezane z izgubo vida. Zavedati se je namreč potrebno, da je vid čutilo, katero iz okolja prinaša kar 85% informacij.

V okviru seminarja so potekala različna predavanja in delavnice, ki so jih vodili priznani strokovnjaki iz različnih strok.

Sodelovali So:
- Dr. Gorazd Pretnar univ. dipl. biolog;
- Franc prosnik psiholog;
- Matej Kranjc psihoterapevt;
- Bogdan Saksida RTV tehnik;
- Majda Muri višji fizioterapevt;
- Gregor Habjan tiflopedagog:
- Roman Brvar profesor.

Po zaključenem seminarju v nedeljo smo med člani izvedli tudi ustno anketo. V njej so udeleženci povedali, da si tovrstnih seminarjev še želijo.

Zapisal: Beno Virt
Slike: Melita Mulej