Obiskali smo Krapino

V četrtek, 9. novembra 2017 se je 36 članov s spremljevalci udeležilo ekskurzije v hrvaško mesto Krapino. Takoj po prihodu smo si ogledali muzej Neandertalskega človeka, kjer je nameščena stalna razstava o razvoju človeštva. Po zaključku ogleda smo se podali na krajši sprehod, ki nas je vodil do cerkve Sv. Katarine in Frančiškanskega muzeja, kjer so nam predstavili njegovo zgodovino in razvoj. V okviru obiska smo stopili tudi v samostansko knjižnico, kjer imajo tudi knjige iz 16. stoletja.

Po vseh ogledih smo se z avtobusom podali še v kraj Gusakovec, kjer smo se ob dobri hrani prijetno podružili tudi z člani iz Celja, Ljubljane in Maribora.

Po uspešnem dnevu smo se domov vrnili v poznih urah.

Fotografije in besedilo: Beno Virt