Literarni večer ter razstava ročnih in likovnih del

V petek, 2. 6. 2023 so člani študijskega krožka iz MDSS Kranj, ki ga vodi Luka Pavlin, v dvorcu Visoko v Poljanski dolini izvedli literarni večer z naslovom Poljanska dolina v delih Ivana Tavčarja. Nastopili so člani študijskega krožka: Luka Pavlin, Darko Starič, Marinka Rozman, Danica Zavrl Žlebir ter Tina Benedičič in Milan Benedičič iz KD dr. Ivan Tavčar Poljane.

Program je povezovala ga. Damjana Peternelj.

S prijetnimi melodijami citer so dogodek polepšale citrarke Glasbene šole Škofja Loka z mentorico Damjano Praprotnik.

Za to priložnost so članice likovne skupine: Ana Šter, Janka Jana Kus, Mika Jug, Meri Tišler in Natalija Žitnik Metaj, pripravile slike na platnu, z motivi iz Tavčarjevih literarnih del.

Najnovejše pletene in kvačkane izdelke so razstavile: Helena Berčič, Marija Arh, Marinka Koželj, Marinka Rozman, Milka Frelih, Karavilka Veselinović.

Razstavi je bilo mogoče pogledati do 19. 9. 2023.

Zapisala: Natalija Žitnik Metaj
Fotografije: Matjaž Metaj