Slikarska delavnica za slepe in slabovidne

KRANJ 6. DECEMBER 2008.

V prostorih Društva paraplegikov Gorenjske v Kranju se je zaključila slikarska delavnica za slepe in slabovidne člane-ice. Delavnica je potekala v treh sklopih, v katerih so udeleženci spoznali različne tehnike slikanja in skrivnosti vihtenja čopiča. Delavnico je vodil član Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Koper g. Ivan Stojan Rutar. Zanj je sicer značilno, da kljub izgubi vida, sam ustvarja že dlje časa in je za njim že zelo obsežen slikarski opus. Pri izvedbi slikarske delavnice pa je aktivno sodeloval tudi g. Boris Šter, ki je s svojim praktičnim znanjem pomagal udeležencem z neposrednimi nasveti, poleg tega pa je pripravil ves material in vso potrebno logistiko. Delavnice se je udeležilo 6 članov-ic z njihovimi spremljevalci. Glede na to, da so bila na slikarski delavnici ustvarjena številna zanimiva in z osebno noto izpolnjena dela je ob koncu prevladalo mnenje, da bomo dela ob prvi priložnosti postavili na ogled tudi širši javnosti in članom ter na ta način pokazali, da so tudi slepi in slabovidni lahko vešči slikanja.