Izobraževalni seminar v Izoli

Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Kranj je v času od 1. do 4. oktobra 2009, v Domu oddiha Zveze v Izoli izvedlo izobraževalni seminar za kasneje oslepele slepe in slabovidne osebe. Seminar kot že omenjeno pripravljamo za tiste osebe, ki ob izgubi vida potrebujejo pomoč strokovnjakov.

Letošnjega seminarja se je udeležilo 29 naših članov, članic in njihovih spremljevalcev.

Teme, ki smo jih obravnavali na seminarju:

• Ali si sploh želim delati korake proti samostojnosti;
  • So me starši naučili izraziti svoje potrebe;
  • Ali znam urediti dom in samega sebe ob napovedanem obisku;
  • Kako svoje telo pripraviti na prihajajoče zimske mesece s pomočjo prehrane;
  • Kako ostati motiviran ob reševanju vsakodnevnih situacij
  • Pravice slepih;
  • Kako se znajti kadar preidemo v novo neznano okolje;
  • Ali dobro spanje vpliva na krepitev imunskega sistema in zdravja;
  • Slepi in slabovidni na novi poti iskanja življenjskega smisla.
  • Ob zaključku seminarja v nedeljo je bila opravljena tudi evalvacija med udeleženci seminarja. Rezultate, ki jih bomo na ta način pridobili pa bomo uporabili pri smernicah za organizacijo prihodnjih seminarjev.