Razstava slik v Škofji Loki

Dne 3. marca 2010 smo s kratko kulturno prireditvijo v prostorih Centra slepih, slabovidnih in starejših občanov v Škofji Loki odprli zanimivo slikarsko razstavo. V okviru kulturnega dela prireditve sta nastopila: Edi Potisk s harmoniko in Ana Šter z recitacijo. Nekaj vzpodbudnih besed pa sta prisotnim povedala tudi direktorica Doma upokojencev ga. Silva Košnjek in predsednik MDSS Kranj g. Emil Muri.

V našem društvu že od jeseni leta 2008, potekajo slikarske delavnice v katerih sodeluje šest naših članic in en član. V tem času so se naučili več slikarskih tehnik, prav tako pa so sodelovali tudi z več umetniki, ki gojijo različne sloge in načine slikanja.

Pri ustvarjanju slabovidnih je potrebno poudariti, da si pri svojem delu pomagajo z raznovrstnimi tehničnimi pripomočki, kot so različna povečevalna stekla in še drugo. Seveda pa jim pri ustvarjanju nudijo pomoč in podporo tudi njihovi svojci in prijatelji.

Na tokratni razstavi so svoje slike na ogled postavile:
Ana Šter,
Anica Grebenc,
Janka Kus,
Marija Tišler,
Natalija Žitnik Metaj in
Martina Skubic.

Vse, tiste, ki bi si razstavo želeli ogledati obveščamo, da bo odprta predvidoma do 15. aprila 2010.

Kratko besedilo zapisal Beno Virt.