Prvenstvo ZDSS v teku na 5 kilometrov

V soboto dne 12. junija 2010 je v organizaciji Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Kranj, na atletskem stadionu Stanka Mlakarja v Kranju potekalo prvenstvo Zveze društev slepih in slabovidnih Slovenije v teku na 5 km. Prvenstva se je udeležilo 20 udeležencev, od tega 16 članov in 4 članice. Tekmovanje je potekalo v dveh starostnih skupinah od 19 do 55 let in veterani nad 55 let in v štirih kategorija izgube vida: B1, B2, B3 in B4.

Prvenstvo je s svojo sodniško ekipo vodila mednarodna atletska sodnica ga. Silva Pintar. Iz našega društva se je tekmovanja udeležilo 5 tekmovalcev, pri čemer je Matic Bogataj v kategoriji B3 od 19 do 55 let osvojil prvo mesto.

Ob zaključku tekmovanja je v bližnjem gostišču predsednik društva Emil Muri tekmovalcem podelil medalje in priznanja.

Zapisal Beno Virt.