Ekskurzija v Izolo

Dne 18. Avgusta 2011 je Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Kranj organiziralo ekskurzijo v Izolo. Letošnja ekskurzija je bila namenjena predvsem medsebojnemu spoznavanju in prijetnem druženju s prijatelji.

Tokratna udeležba je bila zelo dobra, saj nas je bilo na avtobusu 49 članov, članic in spremljevalcev.

V naš končni cilj Izolo, smo prispeli ob 9:30 uri. Nato je sledilo kopanje na vzorno urejeni plaži Zveze društev slepih in slabovidnih Slovenije.

Seveda pa mora biti ob tovrstnih aktivnostih poskrbljeno tudi za prehrano in pijačo. Odlično kosilo so nam postregli v Domu oddiha Zveze, kjer pa je v popoldanskih urah potekal tudi ribiški piknik. Na katerem so bile postrežene morske specialitete, ki so jih pripravili v podjetju Ribica.

Na ribiškem pikniku nas je obiskal tudi predsednik MDSS Koper g. Ljubo Daničič, pridružil pa se nam je tudi Anton Žakelj z ženo. Prijetna družba pa je bila tudi temelj za osvežujoče razpravo pod vročim primorskim soncem.

Ob 19:00 uri smo zapustilo Izolo in se polni novih prijetnih vtisov vrnili na Gorenjsko.

Zapisal: Beno Virt