Prvenstvo ZDSSS v plavanju 2011

Dne 15. Oktobra 2011 je v pokritem olimpijskem bazenu v Kranju potekalo prvenstvo Zveze društev slepih in slabovidnih Slovenije za slepe in slabovidne.

Prvenstva se je udeležilo 23 tekmovalcev in tekmovalk iz sedmih Medobčinskih društev iz Slovenije. Tekmovanje je potekalo v treh posamičnih disciplinah: 50 m prosto, prsno in hrbtno, ter v štafetah.

Tekmovanje je potekalo brez kakršnih koli zapletov, le dobro uro,za kar pa gre največja zasluga članom družine Pirc, katera je prispevala vso sodniško osebje. Seveda se jim za njihovo požrtvovalno delo iskreno zahvaljujemo. Prav tako pa so tudi tekmovalci nastopili zelo disciplinirano. Zaključek tekmovanja je z podelitvijo medalj in priznan potekal v bližnjem gostišču Pr Viktor. Priznanja je tekmovalcem podelil predsednik Društva Emil Muri.

Na tekmovanju samem je bilo doseženih nekaj dobrih rezultatov, pri čemer je potrebno izpostaviti še zlasti odličen rezultat člana MDSS Ljubljana Alana Kobilice.

Udeleženci tekmovanja so se polni prijetnih vtisov razšli po 17 uri, z obljubo, da se čim prej ponovno srečamo.

Slike: Marko Jeretina
Zapisal: Beno Virt