Poročilo o slikarski razstavi

Skupina slepih in slabovidnih slikarjev, ki deluje pri MDSS Kranj, je v sodelovanju z Ljudsko univerzo Jesenice, v petek 20. 1.2012 v razstavnem salonu DOLIK na Jesenicah, na ogled postavila svoja dela.

To je bila njihova že sedma skupinska razstava. Skupina deluje že tri leta in v tem času deluje pod mentorstvom gospe Marjete Žohar. Člani so se predstavili vsak s po petimi deli v akrilni tehniki. Slike je pred razstavo ocenil umetnostni zgodovinar gospod Aljaž Pogačnik kustos Tržiškega muzeja. Razstavo je odprla gospa mag. Maja Radinovič Hajdič direktorica Ljudske univerze Jesenice. Na otvoritvi je bil prisoten tudi jeseniški podžupan Miha Rebolj. Za kulturni program je poskrbela optika Mesec.

Razstava bo odprta do 22.2.2012.

Janka Kus