Evropsko prvenstvo v kegljanju

Od srede, 30. maja do nedelje, 3. junija 2012 je v Celju potekalo 13. Evropsko prvenstvo v steznem kegljanju za slepe in slabovidne.

Na prvenstvu so sodelovali Marjan Žalar, Jože Lampe, Zdenka Benedik in Alojzija Pirc. Naši člani so dosegli odmevne rezultate:

Marjan Žalar B3
- posamezno - zlata medalja
- kombinacija - srebrna medalja
- mešane dvojice - bronasta medalja

Zdenka Benedik B3
- ekipno - bronasta medalja (rezerva)
- posamezno - 4. mesto

Alojzija Pirc B2
- ekipno - bronasta medalja (rezerva)
- posamezno - 8. mesto

Jože Lampe B2
- posamezno - 4. mesto
- kombinacija - 6. mesto

Tokratno Evropsko prvenstvo je bilo sicer za Slovenijo zelo uspešno, saj je imela 10 finalistov. Poleg tega pa so slovenski tekmovalci osvojili 10 odličij.

Dne 5. junija je bil v društvenih prostorih v Kranju organiziran sprejem za vse udeležence EP iz našega Društva.

Zapisal: Beno Virt
Slike: Franci Pirc