Ob dnevu bele palice so se slepi in slabovidni odpravili v Škofjo Loko

Člani Medobčinskega društva slepih in slabovidnih Kranj so 15. oktober, dan bele palice, obeležili s sprehodom od Podlubnika do Centra slepih, slabovidnih in starejših v Škofji Loki. S parkirišča pred Mercatorjevo trgovino v Podlubniku so se skupaj s spremljevalci sprehodili mimo lekarne do že omenjenega centra in na poti opozarjali na ovire, s katerimi se slepi in slabovidni srečujemo v prometu. Med drugim tudi na semaforje, ki delujejo pretiho ali pa zaradi vandalizma sploh ne delujejo. Na sprehodu se jim je pridružil tudi župan Občine Škofja Loka mag Miha Ješe.

Po sprehodu so se člani in njihovi spremljevalci zbrali na tiskovni konferenci, ki je potekala v Centru slepih, slabovidnih in starejših Škofja Loka. Na konferenci so sodelovali predsednik društva Emil Muri, predsednik krajevne skupnosti Stara Loka - Podlubnik Franci Pirc, tiflopedagog Gregor Habjan in direktorica centra Silva Košnjak. Vodil jo je tajnik društva Beno Virt.

Besedilo: Luka Pavlin.
Slike: Franci Pirc.