Druga skupinska slikarska razstava v Doliku na Jesenicah

V petek, 17. 1. 2014, je bila v Doliku na Jesenicah otvoritev trinajste skupinske slikarske razstave slikark članic MDSS Kranj. V prostorih Dolika se predstavljajo že drugič. Predstavile so petintrideset slik v tehniki akril na platnu. Večina del je bila predstavljena prvič. Dela so nastajala pod mentorstvom Marjete Žohar.

Otvoritev razstave se je pričela s čudovitim klavirskim nastopom Vite Mesec. Gospod Boris Bergant, predsednik društva upokojencev, je povedal nekaj pohvalnih besed o razstavi. Nato sta skupaj zaigrala in zapela Vita in Pavle Mesec. Janka Kus se je v imenu slikark zahvalila vsem, ki pomagajo pri izvedbi slikarskih delavnic in razstav. Poudarila je, da je pomoč spremljevalcev zelo pomembna, saj brez njih ne bi mogli izpeljati delavnic in razstav.

Razstavo je odprla podžupanja Občine Jesenice gospa Vera Pintar, nato so si obiskovalci, bilo jih je okoli sto, z zanimanjem ogledali slike.

Razstava bo odprta do 11. 2. 2014.

Besedilo: Natalija Žitnik Metaj
Slike: Matjaž Metaj