Izvedeli smo marsikaj novega s področja psihologije, prehrane in orientacije v starem mestnem jedru

Člani in članice MDSS Kranj smo se v soboto, 15. 3. 2014, udeležili tematskih delavnic v organizaciji društva. Tako dopoldne kot popoldne sta bili na voljo dve delavnici. Vmes je bil odmor za kosilo.

Dopoldne so od 9.00 do 12.15 udeleženci lahko prisluhnili psihologinjama Marjeti Petrič Puklavec, ki je spregovorila o koristnih oz. nekoristnih čustvih ter kako z njimi preživeti, ali Tjaši Šubic, ki je predstavila sproščen odziv na stres. Po kosilu je dietetik Jože Lavrinec zainteresiranim predstavil pravilen način prehranjevanja za krepitev mišic in zdravo življenje, ostali pa smo se ob pomoči tiflopedagoga Staneta Florjančiča učili orientacije v starem mestnem jedru. Izobraževalni dan se je zaključil v poznih popoldanskih urah.

Besedilo in slike: Luka Pavlin