Evropski teden mobilnosti

V soboto,19. septembra 2015 je v Škofji Loki potekala prireditev v okviru Evropskega tedna mobilnosti na kateri smo sodelovali tudi člani in članice našega društva.

V okviru prireditve smo izvedli pohod na katerem smo sodelovali slepi, slabovidni, gluhi in paraplegiki. Trasa je potekala od Cankarjevega trga, po Blaževi ulici, preko Kapucinskega trga in mimo Name nazaj na Cankarjev trg. Med pohodom smo udeleženci opozarjali na arhitektonske ovire, ki jih srečujemo pri gibanju v urbanem okolju. Poleg omenjenih so se pohoda udeležili tudi: Župan občine Škofja Loka mag. Miha Ješe, Tatjana Bernik iz Oddelka za okolje in prostor na občini Škofja Loka in Gregor Habjan ter Franci Pirc, ki sta pohod vodila.

V drugem delu prireditve pa smo na stojnici predstavili tudi naš promocijski material in tehnične pripomočke.

Besedilo in fotografije: Beno Virt