Obiskali smo Zagreb

V četrtek, 19. maja se je 43 članov, članic in spremljevalcev podalo na obisk mesta Zagreba. V okviru ekskurzije smo si ogledali Tiflološki muzej in Knjižnico slepih in slabovidnih Hrvaške. V obeh institucijah smo se s pomočjo njihovih zaposlenih seznanili z njihovo dejavnostjo in področji dela, ki ga pokrivajo. Seveda pa smo si v muzeju ogledali razstavo o zgodovini dela slepih in slabovidnih na Hrvaškem.

Po ogledih smo se s turistično vodičko podali na ogled več kulturnih znamenitosti mesta Zagreba, ki jih zares ne manjka. Na koncu smo ogled končali na trgu Bana Jelačiča, kjer smo si privoščili kavico.

V okviru ekskurzije smo tudi obiskali Katičev mlin v Veliki vasi pri Krškem in podjetje Opara, kjer smo lahko kupili tudi njihovo kavo in čaje. Kot pa na vsaki ekskurziji smo tudi na tej dan zaključili s poznim kosilom v gostišču Prah v Krški vasi, kjer so nas do dobra pogostili.

V domače kraje smo se polni novih vtisov vrnili po 21:00 uri.

Zapisal: Beno Virt
Slike: Marko Prosenc