Slikarska razstava ob dnevu državnosti

Na kresni večer in predvečer dneva državnosti, je Farno kulturno društvo Koroška Bela, na Svetinovem dvorišču, pripravilo proslavo, s koncertom Pihalnega orkestra Jesenice − Kranjska gora. Ob tej priložnosti so podelil nagrade po 2. likovnem natečaju Branka Čušina.

Na likovni natečaj se je prijavilo 200 likovnikov. Skupaj so oddali 243 likovnih del. Podeljene so bile nagrade Čopiči Branka Čušina (zlati, srebrni in bronasti) v kategorijah: osnovna šola, srednja šola in odrasli. Strokovna komisija je naknadno uvedla še kategorijo za najboljše akvarele (zlati, srebrni in bronasti akvarel). V tej kategoriji so prejele nagrade tri naše članice:
• srebrni akvarel Ana Šter za akvarel Pridih miline
• bronasti akvarel Milka Jug za akvarel Regrat
• posebno nagrado akvarel Janka Jana Kus za akvarel Hibiskus

Na koncu so podelili Pohvale za sodelovanje mentorjem in skupinam. Pohvalo za sodelovanje je prejelo tudi Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Kranj.

Po končani podelitvi nagrad so odprli razstavo nagrajenih del. Razstava bo odprta preko poletja v prostorih Farno kulturnega društva Koroška Bela.

Septembra pa bodo razstavili še nenagrajena dela.

Zapisala: Natalija Žitnik Metaj
Fotografije: Matjaž Metaj