Udeležili smo se vodenega ogleda slik v Moderni galeriji v Ljubljani

25. 3. 2023 se je pet naših članic, s spremljevalcema, udeležilo vodenega ogleda razstave OD BLIZU, v Moderni galeriji, v Ljubljani. Akademija za likovno umetnost in oblikovanje Univerze v Ljubljani, Moderna galerija v Ljubljani in Muzej sodobne umetnosti v Zagrebu so, skupaj z drugimi članicami Univerze v Ljubljani (NTF, AG, AGRFT in PeF), v sklopu projektov V nedokončani zgodbi in Od blizu - od daleč pripravili dogodek, kjer so skozi igro, zvok in tipanje predstavili izbrana dela z razstave Od blizu v Moderni galeriji. Opise slik Riharda Jakopiča, Gabrijela Stupice, Andraža Šalamuna, Marija Pregla, so ob avtorski glasbi brali študenti. Restavratorka Tamara Trček Pečak nam je predstavila materiale in tipne makete predstavljenih slik.

Po končanem vodenju smo se udeležile še likovne delavnice.

Zapisala: Natalija Žitnik Metaj
Foto: Matjaž Metaj