Ekipa Reke je osvojila pokal MO Kranj

Medobčinsko društvo slepih in slabovidnih Kranj je v četrtek 23. 11. 2017 in petek 24. 11. 2017, organiziralo že 13. pokal MO Kranj in 7. memorial Borisa Žukeviča v kegljanju. Udeležilo se ga je 84 tekmovalk in tekmovalcev, razdeljenih v 18. ekipah iz Srbije, BiH, Hrvaške, Slovaške in Slovenije. Letos so bili najboljši kegljači z Reke s 1934, pred Osijekom 1854 in Zagrebom 1874. Domača prva ekipa SAVA, s 1835 keglji, pa je zasedla 4. mesto pred peto Ljubljano 1816.

V posamični kategoriji žensk B1 (popolnoma slepi) je zmagala Iva Šola z 420 iz Koprivnice, v kat. B2 (močno slabovidni) Mariborčanka Danica Padežnik 651 pred Škofjeločanko Alojzijo Pirc 630, pred tretjo aktualno svetovno prvakinjo Evico Šerfez 625 podrtimi keglji iz Sl. Broda. V kat. B3 (slabovidni) je zmagala Ruža Markešič 672 iz Zagreba.

V moški konkurenci so bili najuspešnejši: kat.B1 Zagrebčan Đunđek 552, pred Kamničanom Mitjo Osolnikom 533, ter Rečanom Kombolom 519. Novak iz Dupelj je bil 6., Muhič iz Šk. Loke pa 7. V kat. B2 je zmagal Ferenčić z 696 iz Koprivnice, pred Voduškom iz Celja 695 in tretjim Kranjčanom Lampetom z 675 podrtimi keglji.

V kat. B3 je zmagal Dumenčić z Reke z 748, pred Novomeščanom Biharjem 745, Kranjčan Žalar je osvojil 5. mesto z 702, Šenčurjan Podjed z 646 pa 9. mesto.

V konkurenci B4 ( slabovidni in spremljevalci) je med moškimi zmagal Lah iz Celja z 667, med ženskami pa Kranjčanka Gőtz z 674 keglji.

Na otvoritvi turnirja so vse udeležence pozdravili kranjski podžupan Boris Vehovec, predstavnik družine Žukevič in predsednik MDSS Kranj Emil Muri, se jim zahvalili za številno udeležbo, zaželeli dobro počutje v Kranju in čim več podrtih kegljev. Turnir spada med največje v Evropi za to populacijo invalidov, kateri praznujejo 3. 12. svetovni dan in hkrati praznik MO Kranj.

Na povezavi so še rezultati kompletnega tekmovanja.